Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą "zerówkową", a w naszym przedszkolu nazywają nas "ŻABKI". Naszą grupą opiekują się panie: mgr Izabela Rytych, mgr Anita Kącka i Agnieszka Oryńska. Naszą społeczność tworzy 9 dziewczynek i 17 chłopców.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, chociaż czasem trudno jest nam się rozstać z ukochaną mamą i fantastycznym tatusiem. Przeszkole umożliwia nam poznanie nowych kolegów i koleżanek, mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje talenty i pierwsze dziecięce zainteresowania. W "OKRUSZKU" bawimy się w rozmaite zabawy, ale również pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Właśnie w tych czynnościach pomaga nam nowocześnie urządzona łazienka, która znajduje się w każdej sali. Oczywiście dostosowana jest ona do naszych potrzeb. Nasze panie dbają o nasz rozwój intelektualny, zdrowotny, kulturalny, fizyczny, społeczny, emocjonalny i umysłowy. Dzięki różnorodnym dodatkowym zajęciom możemy zdobywać wiedzę na temat tańca i kształcić śpiew; doświadczenia te pomagają nam podczas występów z okazji uroczystości: "Pasowania na przedszkolaka", "Dzień Babci i Dziadka", "Dzień Mamy i Taty", itd. Ponadto rozwijamy sprawność ruchową na zajęciach: gimnastycznych, sportowych, na basenie, a także przy pomocy naszego ulubionego i kolorowego placu zabaw. Nasze przedszkole jest położone w pięknej okolicy, która daje możliwość wyjścia na spacer i obcowania z przyrodą. "Żabki", jak również inne dzieciaki w naszej placówce, uczą się języka angielskiego i niemieckiego. Zdobyta wiedza na pewno przyda się nam w dalszym życiu. Kolejną ulubioną formą spędzania czasu jest arteterapia; to ona wyzwala kreatywność i zamienia nas w odkrywców lub małych twórców. Wszystkie te zajęcia sprawiają, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

Nasze przedszkole umożliwa także zaaranżowanie własnego EKO-ogródka, który jak zawsze daje nam dużo przeżyć w trakcie tworzenia corocznych plonów. Pobliska pierkarnia czasami zamienia nas w cukierników i właśnie wtedy tworzymy pyszne babeczki i ciasta. Natomiast w kuchni tworzymy kolorowe sałatki, rozpuszczamy galaretki i przyrządzamy najlepszą pizzę w mieście.

I jeszcze to nie wszystko. Co do naszych rodziców mają oni okazję udziału w:

• zajęciach adaptacyjnych;
  • zebraniach ogólnych i grupowych;
  • konsultacjach indywidualnych z nauczycielem (wtorek 15:00 – 17:00);
  • zajęciach otwartych;
  • imprezach i uroczystościach;

nauczyciele: mgr Izabela Rytych, mgr Anita Kącka

opienkunka: Agnieszka Oryńska

Więcej szczegółów możecie zobaczyć w naszej przedszkolnej galerii, jak i na poniższych zdjęciach – jak widać, jesteśmy bardzo fotogeniczni.