Przedszkole Okruszek Piotrków Trybunalski

Przedszkole z Pasją

Witaj w Grupie Biedronek!!!

Jesteśmy Biedronki czyli Okruszkowe trzylatki. Nasza zwariowana grupa liczy 23 osoby; 9 cudnych dziewczynek i 14 rozsądnych chłopców, oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych cudownych ciociach , które zawsze służą dobrą radą i pomocą.

Grupa Biedronki 2014-2015

Nasza sala jest duża i jasna. Kolory ścian są wymarzone dla księżniczek – różowe ahh… ale chłopcy też znajdą dla siebie na ścianie jakiś fajny chłopięcy motyw : Scooby Doo, Tom i Jery. Mamy super tablicę z biedronkami , biedronki te noszą nasze imiona , aby każdy widział ile nas tu jest. Mamy mnóstwo zabawek, każdy dzieciak znajdzie tu coś dla siebie puzzle, klocki, pluszaki, samochody , lalki i ich kołyski, nasza kuchnia na której uwielbiamy na niby gotować. Mówimy wam po prostu raj!!! A w każdy piątek przynosimy ze sobą nasze zabawki, aby one także poznały naszych znajomych i mogły zaprzyjaźnić się z przedszkolnymi zabawkami. My jako mądre dzieci wiemy, że zabawa to nie wszystko i na szczęście mamy mądrze dzień zaplanowany.

Nasz harmonogram dnia jest z góry zaplanowany dzięki czemu łatwiej jest nam odnaleźć się w nowym dla nas miejscu. Codziennie od 6 30 wraz ze wschodem słońca z uśmiechem na ustach maszerujemy do przedszkola, gdzie czekają i witają nas radośnie nasze ciocie. Dzielnie żegnamy się z rodzicami i zabawę z kolegami rozpoczynamy. Wariujemy i szalejemy, aż z sił opadniemy. Po takim wysiłku z burczącymi brzuchami punkt 8 00 na śniadanie ruszamy. Zjadamy z apetytem całe śniadanie, by z werwą rozpocząć zajęcia . Malujemy, śpiewamy, świat chętnie poznajemy, w swoich książeczkach samodzielnie zadania rozwiązujemy, by potem móc pochwalić się mamie i tacie jak cudownie w przedszkolu się rozwijamy. Każdego dnia oprócz zajęć z ciocią Olą mamy różne zajęcia dodatkowe na które chętnie uczęszczamy. Dla każdego znajdzie się coś miłego: język angielski , język niemiecki, rytmika , gimnastyka korekcyjna, tańce, arteterapia, basen , zajęcia sportowe w razie potrzeby mamy do dyspozycji logopedę i psychologa. Dla takiego małego przedszkolaka to bardzo męczące zajęcia , dlatego po smacznym obiadku, który zawsze mamy o godzinie 11 00 mamy czas na zasłużony odpoczynek . Małe śpioszki kładą się na swoich leżaczkach i pogrążają się w słodkim śnie. Pozostałe dzieci w tym czasie również odpoczywają słuchając jakiejś fajnej bajeczki. Kiedy bajka nas już znudzi i wiercimy się już strasznie , ciocia pozwala nam się bawić. I tak dalej szalejemy, śpiewamy, malujemy, czasem coś z klocków zbudujemy. Tak bardzo jesteśmy kreatywni, że aż czasem to nasze ciocie dziwi. Tak nam miło mija czas, że nawet nie zauważamy jak przychodzi pora podwieczorku czyli godzina 1400.Podwieczorek to nasz ulubiony posiłek, bo choć fajnie jest w przedszkolu, to po całym dniu tęsknimy za mamą i tatą, a wiemy, że po podwieczorku już niedługo wracamy. Po podwieczorku możemy pobawić się z kolegami z innych grup, podzielić się wrażeniami. Nasze ciocie pod względem wymyślania nam zabaw są bardzo pomysłowe, a gdy dopadnie nas zmęczenie możemy obejrzeć jakąś bajkę ( ale nie za często ) i spokojnie poczekać na rodziców. Czasem trudno jest nam się rozstać z przedszkolem, ale wiemy, że jutro tu wracamy. Mamy tu tyle atrakcji, że przedszkole nigdy nam się nie nudzi!

Jak jest w naszej grupie?

„Pierwsze koty za płoty”.Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami!!!

Choć pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu nie były dla niektórych z nas łatwe, to dziś możemy z przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy najprawdziwszymi przedszkolakami. Przedszkole „Okruszek” to nasz drugi dom, z którego zwykle nie chce nam się wychodzić. To właśnie tutaj mamy wspaniałych kolegów i koleżanki, a dzięki paniom dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Tutaj śpiewamy, tańczymy, malujemy, liczymy, uczymy się języka angielskiego oraz poprawnej wymowy na zajęciach logopedycznych. Uwielbiamy nasz plac zabaw i piękny ogród, w którym spędzamy wesoło czas.

Z przyjemnością gimnastykujemy się na zajęciach korekcyjnych, bo wiemy, że „ruch to zdrowie”.

Uczymy się być samodzielni i pomagamy sobie nawzajem. Bawimy się ucząc i uczymy się bawiąc i z tych właśnie powodów lubimy tu przebywać.

Jak każda sala w Okruszku, również Biedronki posiadają oddzielną, w pełni wyposażoną łazienkę.

nauczyciele: mgr Edyta Sowa, mgr Edyta Dyniak-Wachecka

opiekunka: Monika Olczyk

Piotrków Trybunalski Przedszkole Okruszek oferuje naukę, gry i zabawy dla dzieci, własną piekarnię oraz nowoczesną salę bankietową.
Serwis przedszkoleokruszek.pl zapisuje ciasteczka na Twoim komputerze w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeglądania. Kliknij tu, aby przeczytać więcej o konfiguracji plików „cookies”
DRODZY RODZICE !!!
W związku z tym, że Państwo zawarli z naszym przedszkolem umowy o sprawowanie opieki nad dziećmi, dane osobowe dzieci oraz Państwa, jako ich rodziców, w zakresie niezbędnym do realizacji umów, są gromadzone i przetwarzane przez Prywatne Przedszkole „OKRUSZEK”. Posiadają Państwo prawo do informacji, jakie dane są zgromadzone oraz prawo do ich poprawiania. Jednocześnie informuję, że posiadają Państwo także prawo do żądania usunięcia danych osobowych z naszej bazy danych, ale usunięcie danych oznacza automatyczne rozwiązanie umowy, ponieważ przedszkole nie będzie mogło jej realizować. Dane osobowe Państwa dzieci (i tylko dzieci) obejmujące wyłącznie: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i zameldowania przedszkole udostępnia wyłącznie: Urzędowi Miasta Dopiewo, na podstawie ustawy o systemie oświaty, a także Ministerstwu Edukacji Narodowej (za pośrednictwem systemu informacji oświatowej SIO) na podstawie przepisów ustawy o systemie informacji oświatowej. Zgodnie z art. 6 Ustawy o ochronie danych osobowych, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Dane osobowe obejmują co najmniej informacje niezbędne do identyfikacji (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania), jednakże mieszczą się w nich również dalsze informacje, wzmacniające stopień identyfikacji. Do informacji takich z pewnością należą zdjęcia osoby fizycznej, chociażby wykonane w przeszłości, umożliwiające jej identyfikację. Należy uznać, że zdjęcie stanowi dane osobowe podlegające ochronie w sytuacji, gdy zdjęcie takie jest umieszczone wraz z imieniem i nazwiskiem osoby na nim występującej, w miejscu dostępnym dla nieograniczonej liczby podmiotów. W Prywatnym Przedszkolu „OKRUSZEK”: Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, przedszkole nie ma obowiązku rejestrowania bazy danych o wychowankach, niemniej nie zwalnia nas to z przestrzegania przepisów dotyczących ochrony posiadanych danych i ich udostępniania.
Zamknij i nie pokazuj więcej.
Ładowanie strony