Witaj w Grupie Biedronek!!!

Jesteśmy Biedronki czyli Okruszkowe trzylatki. Nasza zwariowana grupa liczy 23 osoby; 9 cudnych dziewczynek i 14 rozsądnych chłopców, oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych cudownych ciociach , które zawsze służą dobrą radą i pomocą.

Grupa Biedronki 2014-2015

Nasza sala jest duża i jasna. Kolory ścian są wymarzone dla księżniczek – różowe ahh… ale chłopcy też znajdą dla siebie na ścianie jakiś fajny chłopięcy motyw : Scooby Doo, Tom i Jery. Mamy super tablicę z biedronkami , biedronki te noszą nasze imiona , aby każdy widział ile nas tu jest. Mamy mnóstwo zabawek, każdy dzieciak znajdzie tu coś dla siebie puzzle, klocki, pluszaki, samochody , lalki i ich kołyski, nasza kuchnia na której uwielbiamy na niby gotować. Mówimy wam po prostu raj!!! A w każdy piątek przynosimy ze sobą nasze zabawki, aby one także poznały naszych znajomych i mogły zaprzyjaźnić się z przedszkolnymi zabawkami. My jako mądre dzieci wiemy, że zabawa to nie wszystko i na szczęście mamy mądrze dzień zaplanowany.

Nasz harmonogram dnia jest z góry zaplanowany dzięki czemu łatwiej jest nam odnaleźć się w nowym dla nas miejscu. Codziennie od 6 30 wraz ze wschodem słońca z uśmiechem na ustach maszerujemy do przedszkola, gdzie czekają i witają nas radośnie nasze ciocie. Dzielnie żegnamy się z rodzicami i zabawę z kolegami rozpoczynamy. Wariujemy i szalejemy, aż z sił opadniemy. Po takim wysiłku z burczącymi brzuchami punkt 8 00 na śniadanie ruszamy. Zjadamy z apetytem całe śniadanie, by z werwą rozpocząć zajęcia . Malujemy, śpiewamy, świat chętnie poznajemy, w swoich książeczkach samodzielnie zadania rozwiązujemy, by potem móc pochwalić się mamie i tacie jak cudownie w przedszkolu się rozwijamy. Każdego dnia oprócz zajęć z ciocią Olą mamy różne zajęcia dodatkowe na które chętnie uczęszczamy. Dla każdego znajdzie się coś miłego: język angielski , język niemiecki, rytmika , gimnastyka korekcyjna, tańce, arteterapia, basen , zajęcia sportowe w razie potrzeby mamy do dyspozycji logopedę i psychologa. Dla takiego małego przedszkolaka to bardzo męczące zajęcia , dlatego po smacznym obiadku, który zawsze mamy o godzinie 11 00 mamy czas na zasłużony odpoczynek . Małe śpioszki kładą się na swoich leżaczkach i pogrążają się w słodkim śnie. Pozostałe dzieci w tym czasie również odpoczywają słuchając jakiejś fajnej bajeczki. Kiedy bajka nas już znudzi i wiercimy się już strasznie , ciocia pozwala nam się bawić. I tak dalej szalejemy, śpiewamy, malujemy, czasem coś z klocków zbudujemy. Tak bardzo jesteśmy kreatywni, że aż czasem to nasze ciocie dziwi. Tak nam miło mija czas, że nawet nie zauważamy jak przychodzi pora podwieczorku czyli godzina 1400.Podwieczorek to nasz ulubiony posiłek, bo choć fajnie jest w przedszkolu, to po całym dniu tęsknimy za mamą i tatą, a wiemy, że po podwieczorku już niedługo wracamy. Po podwieczorku możemy pobawić się z kolegami z innych grup, podzielić się wrażeniami. Nasze ciocie pod względem wymyślania nam zabaw są bardzo pomysłowe, a gdy dopadnie nas zmęczenie możemy obejrzeć jakąś bajkę ( ale nie za często ) i spokojnie poczekać na rodziców. Czasem trudno jest nam się rozstać z przedszkolem, ale wiemy, że jutro tu wracamy. Mamy tu tyle atrakcji, że przedszkole nigdy nam się nie nudzi!

Jak jest w naszej grupie?

„Pierwsze koty za płoty”.Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami!!!

Choć pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu nie były dla niektórych z nas łatwe, to dziś możemy z przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy najprawdziwszymi przedszkolakami. Przedszkole „Okruszek” to nasz drugi dom, z którego zwykle nie chce nam się wychodzić. To właśnie tutaj mamy wspaniałych kolegów i koleżanki, a dzięki paniom dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Tutaj śpiewamy, tańczymy, malujemy, liczymy, uczymy się języka angielskiego oraz poprawnej wymowy na zajęciach logopedycznych. Uwielbiamy nasz plac zabaw i piękny ogród, w którym spędzamy wesoło czas.

Z przyjemnością gimnastykujemy się na zajęciach korekcyjnych, bo wiemy, że „ruch to zdrowie”.

Uczymy się być samodzielni i pomagamy sobie nawzajem. Bawimy się ucząc i uczymy się bawiąc i z tych właśnie powodów lubimy tu przebywać.

Jak każda sala w Okruszku, również Biedronki posiadają oddzielną, w pełni wyposażoną łazienkę.

nauczyciele: mgr Edyta Sowa, mgr Edyta Dyniak-Wachecka

opiekunka: Monika Olczyk